U bevindt zich op: Home › Kennisplein › Biosecurity Workshops 2014
Op 30 oktober en 13 november heeft Bureau Biosecurity de eerste landelijke Biosecurity Workshopdagen georganiseerd. Meer dan tweehonderd deelnemers zijn in verschillende workshop aan de slag gegaan met biosecurity.
Om bekendheid aan biosecurity te geven en om handvatten te bieden voor biosecurityvraagstukken heeft Bureau Biosecurity op 30 oktober en 13 november landelijke Biosecurity Workshopdagen georganiseerd. Deze opzet bleek zeer geslaagd en de dagen zijn door meer dan tweehonderd deelnemers goed bezocht. De verschillende workshopsessies werden begeleid door experts vanuit het veld, vanuit de overheid en vanuit het Bureau. De deelnemers vormden een gemengd publiek uit verschillende werk- en vakgebieden. Door het samenbrengen van deze verschillende disciplines is een nieuw netwerk ontstaan. De deelnemers spraken hun waardering uit over de dag en beoordeelden de hele dag gemiddeld met een 7,6.
In de ochtend van het dagprogramma werd het beleidstraject van de overheid nader toegelicht en kwamen de basisbeginselen ten aanzien van biosecurity aan bod. Download hier de presentatie van de NCTV en VWS. In de middag werden verschillende interactieve workshops gegeven. Door op de onderstaande workshops te klikken kunt u meer informatie (links, presentaties etc) over de workshop vinden.
1.
Kennismaking met biosecurity
Bureau Biosecurity, RIVM, Bilthoven
2.
Hoe trek ik mijn baas over de biosecurity streep? (Management
en organisatie)
Ing. T. Aben, VieCuri Medisch Centrum, Venlo; Dr.
P. Odinot, Coördinator Biologische Veiligheid, Universiteit
Utrecht; Dr. C.S. Vos, Biologische Veiligheid, Universiteit
Utrecht
3.
Hoe zeker ben ik van mijn collega’s? (Personele screening)
NCTV, Ministerie van Veiligheid en Justitie, Den
Haag
4.
Kan dit, mag dit en willen we dit? (Bioethiek en dual use)
Dr. J.J.G. van der Bruggen, Secretaris Commissie
Biosecurity, KNAW; Dr. S. van der Burg, IQ healthcare, Radboudumc,
Nijmegen; Mr. drs. V. Rerimassie, Rathenau Instituut, Den Haag
5.
Help, (informatie over) mijn beestje moet de grens over!
(Transport)
Drs. K. J. Steenhoek, Exportcontrole, Ministerie
van Buitenlandse Zaken, Den Haag; Dr. G. van Willigen, Coordinator
CBRN Safety & Security, LUMC, Leiden
6.
Blik op de toekomst: creatief met genen en DNA (Synthetische
biologie)
Dr. Ir. C. J. B. van der Vlugt, senior beoordelaar
genetische modificatie, RIVM, Bilthoven; Dr. M. W. J. van Passel,
projectleider, RIVM, Bilthoven; Dr. I. Janse, onderzoeker
milieumicrobiologie en moleculaire biologie, RIVM, Bilthoven
7.
Inbraak veroorzaakt uitbraak (Materiaalbeveiliging, fysieke
beveiliging en informatiebeveiliging)
Ing. R. van den Berg, beveiligingscoördinator,
RIVM, Bilthoven; Ing. H. Westerling, Senior Adviseur
Informatiebeveiliging, RIVM, Bilthoven