WHO Laboratory Biosecurity Guidance In juni 2024 heeft de WHO de herziene Laboratory biosecurity guidance gepubliceerd.
ISO/TS 5441:2024 Per mei 2024 is CWA 16335:2011 Biosafety professional competence standard omgezet naar ISO/TS 5441:2024 Competence requirements for biorisk management advisors.
Publicatie: Dual-Use Quickscan Afgelopen jaar heeft Bureau Biosecurity de ‘Dual-Use Quickscan’ ontwikkeld. Deze nieuwe online tool is sinds het voorjaar in het Nederlands en in het Engels beschikbaar.
Biosecurity scenario: Cyberaanval Terwijl velen van ons aan het genieten waren van een welverdiende kerstvakantie, werden er door ICT specialisten juist overuren gemaakt om interne netwerken in vele organisaties te beschermen tegen
Bureau Biosecurity internationaal Bureau biosecurity ging voor de coronacrisis regelmatig naar bijeenkomsten in het buitenland met als doel kennis delen, kennis halen en netwerken.
Horizonscan van technologieën met potentiele dual-use risico’s De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft in oktober een rapport gepubliceerd met de bevindingen van een internationale horizonscan over dual-use research of concern (DURC) in de life sciences.
Terugblik Biosecurity Kennisdag 2021 Het was tot het laatste moment spannend of het door kon gaan, maar we zijn blij dat we terug kunnen kijken op een geslaagde Kennisdag.
Rik Bleijs benoemd tot vice-voorzitter van de IEGBBR In oktober is Rik Bleijs gekozen als vice-voorzitter van de stuurgroep van de International Experts Groups of Biosafety and Biosecurity Regulators (IEGBBR).
Biosecurity scenario: Zwerfmateriaal Op deze pagina schetsen we een actueel scenario met betrekking tot biosecurity. Dit keer is het scenario gebaseerd op een recent verschenen artikel over zwerfmateriaal.