Publicaties In het voorjaar zijn twee publicaties verschenen die van belang zijn voor biosecurity. De WHO publiceerde Laboratory biosecurity guidance.
Bureau Biosecurity internationaal Bureau Biosecurity gaat regelmatig naar bijeenkomsten in het buitenland met als doel kennis delen, kennis halen en netwerken.
Biosecurity scenario: Poederbrief Af en toe lees je in het nieuws over een incident met een poederbrief.
Samen naar een realistisch biosecuritybeleid Tijdens de Biosecurity Kennisdag heeft Bureau Biosecurity een vijftal dialoogsessies georganiseerd om de dialoog te faciliteren tussen de overheid en professionals met betrekking tot de aanstaande biosecuritywetgeving.
Symposium BVF platform Graag brengen we een symposium georganiseerd door het BVF platform en hun Belgische collega’s onder de aandacht. Het symposium heeft als titel: “Emergency preparedness and response.
Biosafety en Biosecurity in de Global Health Security Agenda Sinds dit jaar leidt Nederland het aandachtsgebied “Biosafety and Biosecurity” binnen de internationale Global Health Security Agenda, en is actief betrokken bij de onderwerpen “Antimicrobiële resistentie” en “Zoönoses”.
Update Biosecurity Kwetsbaarheidsanalyse 2019 online De Biosecurity Kwetsbaarheidsanalyse is nu ruim een jaar operationeel en helpt professionals kwetsbaarheden in biosecurity management te identificeren.
Wetenschap en veiligheid Op vrijdag 23 november 2018 organiseerde het ministerie van Buitenlandse Zaken een interactieve bijeenkomst over veiligheid in de academische wereld.
Cybersecurity voor de reizende onderzoeker Hoe veilig is jouw data als je op reis bent? Brian Owens beschrijft in Nature welke maatregelen je kan treffen om je data veilig te stellen.