Dual-use infographic Tijdens het International Biosecurity Symposium 2025 heeft Bureau Biosecurity een nieuwe tool gelanceerd: de Dual-use infographic.
Biosecurity scenario: Onderzoeksmateriaal - wanneer ga je over de grens? Recent was in het nieuws dat in de VS twee onderzoekers worden verdacht van het illegaal invoeren van een schimmel die grote schade kan toebrengen aan landbouwgewassen.
Terugblik Internationaal Biosecurity Symposium Bureau Biosecurity kijkt met veel enthousiasme terug op een geslaagde eerste editie van het International Biosecurity Symposium.
Biosecurity scenario: Gehackt systeem voor onderdruk Bij dual-use denk je wellicht aan onderzoek aan hoogrisico pathogenen, maar heb je er ooit bij stil gestaan dat dual-use onderzoek ook plaats zou kunnen vinden binnen de informatica-afdeling van ee
Biosecurity Kennisdag 2022 De Biosecurity Kennisdag is alweer een tijdje geleden, maar we blikken graag nog even terug op deze dag.
Samen naar een realistisch biosecuritybeleid Tijdens de Biosecurity Kennisdag heeft Bureau Biosecurity een vijftal dialoogsessies georganiseerd om de dialoog te faciliteren tussen de overheid en professionals met betrekking tot de aanstaande biosecuritywetgeving.
Symposium BVF platform Graag brengen we een symposium georganiseerd door het BVF platform en hun Belgische collega’s onder de aandacht. Het symposium heeft als titel: “Emergency preparedness and response.
Biosafety en Biosecurity in de Global Health Security Agenda Sinds dit jaar leidt Nederland het aandachtsgebied “Biosafety and Biosecurity” binnen de internationale Global Health Security Agenda, en is actief betrokken bij de onderwerpen “Antimicrobiële resistentie” en “Zoönoses”.