Internationaal Biosecurity Symposium
Tijdens het eerste Internationale Biosecurity Symposium nemen Europese en Amerikaanse experts je mee in de wereld van biosecurity en dual-use.
Tijdens het eerste Internationale Biosecurity Symposium nemen Europese en Amerikaanse experts je mee in de wereld van biosecurity en dual-use.
Eind januari 2025 heeft een team van experts vanuit WHO en ECDC een externe evaluatie gedaan om de kritieke lacunes in het Nederlandse gezondheidsstelsel te identificeren.
Weet jij dat wanneer criminelen bestanden hebben versleuteld bij een ransomware aanval ze altijd toegang hebben tot de informatie in de bestanden?
In het kader van de Biologische en Toxine Wapenconventie (BTWC) is onlangs een database gepubliceerd met nuttige informatie over de biosafety en biosecurity wet- en regelgeving, inclusief implement
Het concept 'Mirror Life', waarbij spiegelbeelden van biologische moleculen worden gebruikt om spiegelbacteriën te creëren, trekt veel aandacht in de wereld van biotechnologie.
Bureau Biosecurity gaat regelmatig naar bijeenkomsten in het buitenland met als doel kennis delen, kennis halen en netwerken.
In het kader van een EU project heeft Bureau Biosecurity samen met consortiumpartners een biosecurity resource toolbox opgesteld.
In de wereld van opkomende technologieën, zoals synthetische biologie, nanotechnologie en nanobiotechnologie, wordt Safe-by-Design een steeds gangbaarder begrip.
In plaats van de Biosecurity Kennisdag organiseerde Bureau Biosecurity dit jaar op 19 november een webinar met als thema ‘Biosecurity in het Onderzoek’.
Per november 2019 is CWA 15793 Laboratory biorisk management standard omgezet naar ISO 35001:2019 Biorisk management for laboratories and other related organisations.