Schrijf je nu in voor de Biosecurity Kennisdag
Hierbij nodigen we je uit voor de Biosecurity Kennisdag die plaats vindt op donderdag 2 november in het Mercure hotel in Amersfoort.
Hierbij nodigen we je uit voor de Biosecurity Kennisdag die plaats vindt op donderdag 2 november in het Mercure hotel in Amersfoort.
Tegenwoordig heeft (bijna) iedere medewerker wel een smartphone op zak. Maar heb je er wel eens bij stil gestaan wie er mogelijk toegang kunnen krijgen tot de informatie op je smartphone?
Bureau Biosecurity gaat regelmatig naar bijeenkomsten in het binnen- en buitenland met als doel kennis delen, kennis halen en netwerken.
Recent hebben we meegewerkt aan een artikel dat de incidentie van potentieel bioterroristische agentia in Nederland beschrijft. Bijna alle gemelde ziekten waren te linken aan een reisgeschiedenis.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft in oktober een rapport gepubliceerd met de bevindingen van een internationale horizonscan over dual-use research of concern (DURC) in de life sciences.
Het was tot het laatste moment spannend of het door kon gaan, maar we zijn blij dat we terug kunnen kijken op een geslaagde Kennisdag.
In oktober is Rik Bleijs gekozen als vice-voorzitter van de stuurgroep van de International Experts Groups of Biosafety and Biosecurity Regulators (IEGBBR).
Op deze pagina schetsen we een actueel scenario met betrekking tot biosecurity. Dit keer is het scenario gebaseerd op een recent verschenen artikel over zwerfmateriaal.
Per november 2019 is CWA 15793 Laboratory biorisk management standard omgezet naar ISO 35001:2019 Biorisk management for laboratories and other related organisations.
Wegens aanhoudend succes zal het Ministerie van Buitenlandse Zaken opnieuw een seminar organiseren over exportcontrole van strategische goederen.