Biosafety en biosecurity aspecten van SARS-CoV-2
Met de huidige pandemie van COVID-19 wordt er een groot beroep gedaan op laboratoria voor verwerking van monstermaterialen, diagnostiek, maar ook onderzoek naar een vaccin tegen SARS-CoV-2.
Met de huidige pandemie van COVID-19 wordt er een groot beroep gedaan op laboratoria voor verwerking van monstermaterialen, diagnostiek, maar ook onderzoek naar een vaccin tegen SARS-CoV-2.
Het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV) heeft op 19 maart 2020 een rapport gepubliceerd met daarin de bevindingen van een verkenning van de verantwoordelijkheden en de positie van de veiligheidsregi
De International Expert Group van Biosafety and Biosecurity Regulators (IEGBBR) heeft een mobiele applicatie ontwikkeld waarin relevante aspecten voor een biosafety en biosecurity beleid gebundeld
Bureau biosecurity gaat regelmatig naar bijeenkomsten in het buitenland met als doel kennis delen, kennis halen en netwerken.
De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) heeft samen met dienst Justis een handleiding opgesteld met screeningsprofielen voor het aanvragen van een Verklarin
De overheid werkt op dit moment aan het biosecurity beleidstraject.
Op donderdag 2 november heeft de vierde Biosecurity Kennisdag plaatsgevonden.
Hoe veilig is jouw data als je op reis bent? Brian Owens beschrijft in Nature welke maatregelen je kan treffen om je data veilig te stellen.