Dual-use infographic
Tijdens het International Biosecurity Symposium 2025 heeft Bureau Biosecurity een nieuwe tool gelanceerd: de Dual-use infographic.
Tijdens het International Biosecurity Symposium 2025 heeft Bureau Biosecurity een nieuwe tool gelanceerd: de Dual-use infographic.
Recent was in het nieuws dat in de VS twee onderzoekers worden verdacht van het illegaal invoeren van een schimmel die grote schade kan toebrengen aan landbouwgewassen.
Bureau Biosecurity kijkt met veel enthousiasme terug op een geslaagde eerste editie van het International Biosecurity Symposium.
Op woensdag 14 mei 2025 organiseert Bureau Biosecurity voor het eerst een internationaal biosecurity symposium. Internationaal vooraanstaande sprekers vertellen over biosecurity en dual-use.
Net als voorgaande jaren trok de Biosecurity Kennisdag ook dit jaar veel enthousiaste deelnemers. Op de Kennisdag was veel aandacht voor Artificial Intelligence.
Tijdens de Biosecurity Kennisdag is de Biosecurity Escaperoom gelanceerd. In de escaperoom gaan deelnemers de uitdaging aan om een biosecurity scenario op te lossen.
In het najaar zijn verschillende publicaties verschenen die van belang zijn voor biosecurity.
Met de huidige pandemie van COVID-19 wordt er een groot beroep gedaan op laboratoria voor verwerking van monstermaterialen, diagnostiek, maar ook onderzoek naar een vaccin tegen SARS-CoV-2.
Het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV) heeft op 19 maart 2020 een rapport gepubliceerd met daarin de bevindingen van een verkenning van de verantwoordelijkheden en de positie van de veiligheidsregi
De International Expert Group van Biosafety and Biosecurity Regulators (IEGBBR) heeft een mobiele applicatie ontwikkeld waarin relevante aspecten voor een biosafety en biosecurity beleid gebundeld